Sledujete:

Odškodnění po dopravní nehodě není samozřejmost

Odškodnění po dopravní nehodě není samozřejmost

Odškodnění z povinného ručení po dopravní nehodě, která Vám byla způsobena jiným účastníkem provozu se řídí zejména §6 zákona 168/1999 Sb.

Jako poškozený máte nárok na odškodnění za škody vzniklé poškozením a ztrátou věci (škoda na majetku), zraněním (škoda na zdraví), usmrcením (škoda na životě). Z toho mohou plynout i nároky na další odškodnění, např. ztráty na výdělku, ztížení společenského uplatnění a další majetkové škody.

Intenzivní mediální masáž budí dojem jak rychle, jednoduše a bezproblémově bude vyřízen Váš nárok na odškodnění po dopravní nehodě. Skutečnost jak víme, není reklama. Při výplatě Vašeho odškodnění přichází na scénu likvidátoři a právníci. Úsměv z reklamy, veselé opičky a jiná sympatická havěť najednou jaksi zmizí.

Sama od sebe Vás žádná pojišťovna neodškodní. Pojišťovny jsou podnikatelské subjekty, které fungují, aby vytvářeli zisk vlastníkům. Pokud své nároky neuplatníte řádně, včas a podle zákona, nikdo Vám odškodnění vnucovat nebude a nikdo nebude aktivní víc než musí.

Není ani v zájmu viníka nehody vám nějak vyjít vstříc. Viník si hlídá své bonusy a škodní průběh, bude se tedy snažit minimalizovat náklady, které mu ze způsobené škody budou vyplývat.

Je dobré mít na paměti, že jako poškozený máte nárok na náhradu škody. Odškodnění jsou peníze. A právě proto, že se jedná o peníze, nepůjde vše tak hladce, jak se zdá.

Comments are closed.