Sledujete:

Zelené novinky očekávané na Detroit Auto Show 2011

Zelené novinky očekávané na Detroit Auto Show 2011

Po několika letech útlumu má v roce 2011 Auto Show Detroit ve Spojených státech možnost ukazat, že se automobilový průmysl opět staví na nohy. Budou k vidění novinky od General Motors, Fordu a ostatních. Po čtyřech letech představí novinky i Porsche.

Toyota představí rodinu modelů Prius.
Modelová řada Prius třetí generace bude k vidění ve verzích Prius-V, velikostně podobná Toyota Venza a Prius-C, jako kompaktní model. Odhalení těchto modelů signalizuje snahu Toyoty představit vozy založené na gas-electric technologiích jako tradiční volbu pro nejširší trh.

Zmenšování pokračuje.
Chevrolet sonic
V Detroitu malé bude velké. Chevrolet Aveo nahradí model Sonic subcompact, ve verzi hatchback a sedan. Ford představí verzi modelu C-max pro rok 2012. Kategorie minivanů je rozšířená spíše v Evropě a v USA téměř chybí. Říká se, že Ford představí verzi C-Max s elektrickým pohonem, ale debut Fordu se očekává spíše v Las Vegas na veletrhu Consumer Electronics Show, než v Detroitu.

Nejvyšší cenová kategorie exotických Elektromobilů.
Auto Show by nebylo úplné bez ukázky fantasy strojů. Lze očekávat, že Mercedes a Porsche představí Elektromobily z této kategorie. Porsche slíbilo předvedení něčeho “okázalého”. Mohlo by to znamenat debut americké verze Porsche 918 Spyder. Superauto s maximální rychlostí 320 km/h zrychlí z 0 na 100 za 3,2s. Výkon 718Hp pochází ze 160kW elektromotoru a 3.4 litrového motoru V8 . Na každou nápravu je připojen jeden motor, přičemž V8 pohání pouze zadní kola. Loni v červenci Porsche schválilo výrobu. Cena se pohybuje okolo 650 tis. USD.

Mercedes Benz SLS AMG E-Cell schema
Pak je tu za 180tis USD Mercedes Benz-SLS AMG E-Cell. Je to elektrická verze SLS AMG Gullwing, který byl uveden do prodeje v loňském roce. V porovnání se Spyderem má “jen” 526Hp a zrychlení z 0 na 100 za 4s. Používá čtyři motory, dva pro každou nápravu a řídí všechna čtyři kola. Údajně má jít do prodeje v roce 2013.

Čína opět útočí.
BYD, čínská rychle rostoucí automobilka, podporovaná investicí Warrena Buffeta, se vrátí do Detroitu se dvěma modely. Opakuje tím svůj “příchod do Ameriky”. Hrozba převzetí amerických automobilek Číňany, zejména pak trhu elektromobilů, se diskutuje již řadu let.

zdroj: Internet

Comments are closed.